Brokerių veikla

Spausdinti

Kas yra draudimo brokeris?

Draudimo brokeris - tai draudimo tarpininkas, atstovaujantis kliento interesams, jis padės apsispręsti ir pasirinkti tinkamiausią variantą iš visų, siūlomų draudimo bendrovių. Draudimo brokeris pasirūpins, kad jūs apdraustumėte visa tai, kas iš tiesų jums ar jūsų verslui yra svarbu. Įvykus draudiminiam įvykiui draudimo brokeris pasistengs, kad jums laiku būtų išmokėta išmoka už patirtus nuostolius.


Draudimo brokerių veikla Lietuvoje įteisinta Draudimo įstatyme. Užsienio šalyse, kuriose draudimo rinka jau pasiekusi brandą, draudimo brokerių vaidmuo nusistovėjęs. Lietuvoje draudimo brokerio institutas formuojasi, tačiau ateityje draudimo brokeriai užims svarią poziciją Lietuvos draudimo rinkoje.


Draudimo brokerių funkcijos
Draudimo brokeris skiriasi nuo draudimo agento tuo, kad yra nepriklausomas kvalifikuotas ekspertas ir atstovauja draudėjo, o ne draudiko interesus. Draudimo brokeris, norėdamas kuo geriau patenkinti draudėjo interesus, turi atlikti visą eilę funkcijų, kurios yra glaudžiai tarpusavyje susijusios. Galima išskirti šias funkcijas, kurias savo veikla turi įgyvendinti draudimo brokeris:

  • nustatyti, kokius draudimo objektus ir nuo kokių rizikų draudėjui paranku draustis, bei parinkti tinkamiausias draudimo rūšis;
  • atlikti palyginamąją draudimo bendrovių patikimumo ir jų teikiamų paslaugų analizę;
  • parinkti draudėjui palankiausią, draudimo brokerio nuomone, draudimo kompaniją;
  • draudėjui sutikus sutvarkyti reikalus, susijusius su draudimo sutarties pasirašymu;
  • draudiminio įvykio atveju padėti draudėjui gauti draudimo sumą arba žalos atlyginimą;
  • suteikti draudėjo ir draudiko ginčams objektyvumo ir stengtis, kad žala būtų atlyginta teisingai;
  • analizuojant draudėjų pageidavimus, draudimo kompanijų taisykles, rinkos pokyčius, teikti draudikams pasiūlymus, kurie padėtų tobulinti draudimo paslaugas.

Brokerio veiklos įteisinimas, jos priežiūra
Draudimo brokerio instituto atsiradimas tiesiogiai susijęs su 1996 metais priimtu naujuoju Lietuvos Respublikos Draudimo įstatymu. Kol nebuvo šio įstatymo, Lietuvoje draudimo brokerių veikla nebuvo įteisinta jokiais įstatymais ar kitais norminiais aktais, ir legaliai dirbančių draudimo brokerių tiesiog nebuvo. Vis dėlto Lietuvoje veikė taip vadinami "nelegalūs" draudimo brokeriai. Tačiau rinkos sąlygos įtakojo būtinybę brokerių veiklą sureguliuoti, o tai, kad įstatymų leidėjai iš karto nenumatė draudimo brokerių veiklos ir ją įteisino pavėlavę penkeriais metais, rodo tik jų aplaidumą.
Draudimo brokerių veiklos priežiūrą vykdo Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba prie Finansų ministerijos (VDPT).

Naujienų prenumerata

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji.

 
© 2013 UADBB "Socialinės garantijos"Sprendimas: Fresh Media | Naudojama EasyWeb 3.3 sistema